Jak zaprojektować ulotkę do druku ?

 In Blog

Ulotka to wciąż doskonały sposób na to, by zareklamować swoje produkty czy też usługi. Niezależnie od tego czy są to ulotki składane czy też nie, oraz od tego czy jest to ulotka w rozmiarze A3, A4, A5 czy też ulotka DL, zaprojektowanie jej w odpowiedni sposób pozwoli przyciągnąć uwagę klienta i sprawić, ze będzie on bardziej zainteresowany informacjami, które zawarte są na ulotce. Możliwości w kontekście projektowania ulotek są niezwykle szerokie i tak naprawdę wszystko zależy od Ciebie i Twojej kreatywności oraz wyobraźni. Odpowiednio przygotowana ulotka z pewnością wyróżni się jednak spośród innych.

Spis treści

Ulotki reklamowe nadal skuteczne

Druk ulotek – szybko i sprawnie

Ulotki – sposób na przyciągnięcie uwagi klienta

Czym charakteryzuje się dobra ulotka?

Czego potrzebujesz do wykonania ulotki?

Projekt grafiki ulotek

Jakie informacje musi zawierać ulotka?

Podsumowanie

Ulotki reklamowe nadal skuteczne

Ulotki pomimo upływu lat i pojawienia się wielu innych sposobów na marketing, wciąż cieszą się dużą popularnością i są dobrym sposobem na kontakt z klientem oraz by zareklamować swój produkt. Trzeba jednak przyznać, że klienci często nie zwracają uwagi na rozdawane im ulotki. Często są one wyrzucane zanim w ogóle ktoś je przeczyta. Jak więc zaprojektować ulotkę, by zwróciła ona od razu uwagę? Korzystaj w tym przypadku z własnej wyobraźni i przygotuj zarówno ciekawą grafikę jak i informacje, które będą krótkie, zwięzłe i na temat. Stworzenie świetnej ulotki może być dosyć łatwe, a do wyboru jest wiele opcji.

Druk ulotek – szybko i sprawnie

W dzisiejszych czasach druk ulotek nie sprawia jakichkolwiek problemów. Cena za wydrukowanie jednej sztuki to średnio kilka groszy brutto. Oznacza to że ze kilkadziesiąt złotych masz do dyspozycji nakład nawet kilkuset ulotek, które możesz np. rozdać na ulicy, rynku czy też w jakimkolwiek innym miejscu. Do druku przeważnie wykorzystuje się papier offsetowy, papier kredowy mat o różnej gramaturze czy też papiery ozdobne np. barwione w masie. Po wykonaniu projektu ulotki, musisz jedynie przygotować plik, który następnie prześlesz do drukarni. Zamówienie zostanie zrealizowane w krótkim czasie i wówczas pozostanie jedynie opłacenie zamówienia i odbiór gotowych ulotek.

Ulotki – sposób na przyciągnięcie uwagi klienta

W wielu przypadkach odpowiednie prezentowanie się ulotek będzie miało bezpośrednie przełożenie na to czy klienci będą chcieli skorzystać z danych produktów i usług. Obecnie wiele ulotek wykonywanych jest na papierze offsetowym o odpowiedniej gramaturze, który pozwala na uzyskanie świetnego efektu końcowego.

Nie można zapominać jednak o samym projekcie graficznym – powinien on być jak najbardziej trafny i zgodny z tym co oferuje Twoja firma. Może to być również informacja promująca konkretne wydarzenie czy też oferta pracy. Za pomocą ulotek można w skuteczny i wydajny sposób skontaktować się z wieloma potencjalnymi klientami.

Czym charakteryzuje się dobra ulotka?

Każda dobra broszura posiada zapisane niezbędne informacje, które mają na celu przybliżenie konkretnych produktów, usług czy też wydarzeń. Dane informacje muszą być zwięzłe i jak najcelniejsze. Dzięki temu zwiększasz szansę na to, że dana osoba będzie zainteresowana ulotką. Przykładowo fryzjer powinien zawrzeć na swojej ulotce informacje o położeniu salonu czy też o tym, co dokładnie posiada w swojej ofercie. W przypadku restauracji najważniejsze będzie natomiast menu oraz ewentualnie dostępne promocje w danym czasie.

Czego potrzebujesz do wykonania ulotki?

Do wykonania ulotki będziesz potrzebował sprawdzonej drukarni, która zajmie się kwestią druku. Oczywiście sam projekt również będzie niezbędny – dobrze jest poświęcić na niego nieco czasu, aby mieć pewność że efekt końcowy będzie w pełni zadowalający.

W momencie gdy ulotki zostaną wykonane, możesz udać się po nie samodzielnie lub też może je do Ciebie przywieźć kurier. Wysyłka to najlepsze rozwiązanie w momencie, gdy zamówienie jest spore. Odpowiednio duży nakład zwiększa szansę na pozyskanie większej ilości klientów, a dodatkowo cena za wszystkie ulotki może być niższa, niż w przypadku mniejszej ilości sztuk.

Projekt grafiki ulotek

Projekt graficzny to bez wątpienia coś, co może wyróżnić ulotkę i nadać jej wyjątkowego finalnego kształtu. Zaprojektowanie ulotki może okazać się nieco problematyczne dla osoby, które robi to pierwszy raz. W takiej sytuacji zawsze można jednak skorzystać z usług firm, które pomogą wykonać ulotkę, robiącą bardzo dobre, pierwsze wrażenie. Warto wykonać sobie również kilka projektów, by spośród nich wybrać najlepszy lub też by móc je dodatkowo ulepszyć zanim trafią ostatecznie do produkcji.

Jakie informacje musi zawierać ulotka?

Aby wyprodukowane ulotki spełniały swoje zadanie w stu procentach, muszą one zawierać niezbędne informacje. Na jednej stronie powinien być krótki opis produktu, promocji lub usługi zgodnie z tym, co oferuje Twoja firma.

Na drugiej stronie natomiast konieczne będzie podanie informacji kontaktowych – należy zamieścić tam adres, telefon, stronę internetową czy też adres e-mail. Dodaj te informacje, aby inne osoby mogły w łatwy sposób się z Tobą skontaktować. Gotowy projekt pozostaje jedynie wysłać do druku i po odebraniu ulotek rozpocząć ich rozdawanie.

Podsumowanie

Zaprojektowanie odpowiednio prezentującej się ulotki bogatej w niezbędne informacje może początkowo wydawać się skomplikowane, ale tak naprawdę wcale nie musi takie być. W niektórych przypadkach najprostsze rozwiązania są zwykle najlepsze i warto mieć to na uwadze.

W razie potrzeb istnieją firmy oraz osoby, które pomogą w stworzeniu ulotki, która będzie nadawać się do produkcji i druku. Warto pamiętać o tym, że z im większej ilości metod reklamowania skorzystasz, tym większe będą szanse na pozyskanie nowych klientów.

Z dobrze skonstruowanymi ulotkami można osiągnąć rewelacyjne efekty w stosunkowo krótkim czasie. Niski nakład pieniężny jest w tym przypadku dodatkowym atutem, który powinien przekonać do wykonania ulotek o swoim biznesie.