Jak przyciągnąć uwagę klienta – profesjonalne ulotki

 In Blog

Ulotki mogą być naprawdę ciekawym i chwytliwym sposobem na poinformowanie ludzi o naszym biznesie. Niezależnie od tego, czy mamy niewielką, czy dużą firmę, warto zdecydować się na rozprowadzenie ulotek. Ważne, by postawić w tym przypadku na kreatywność, by zaprezentować firmę w wyjątkowy sposób. Z pewnością wiele razy widzieliśmy źle zaprojektowaną ulotkę. To dlatego warto przeczytać poniższe wskazówki, by uniknąć błędów.

Stosowanie kontrastu

Warto wykorzystać zarówno ciemniejsze, jak i jaśniejsze obszary ulotki, by uzyskać większy kontrast. Przykładowo, na ciemnym obszarze możemy umieścić lekki, jasny tekst bądź odwrotnie. W tej sposób sam druk będzie łatwiejszy, a my skutecznie przyciągniemy uwagę ludzi.

Mniej znaczy więcej

Głównym błędem, jaki popełnia się podczas projektowania ulotek, jest przesada. Zbyt dużo informacji, fontów, zdjęć. Odbiorca nie wie, na co ma zwrócić uwagę. Czasami trzeba pamiętać o tym, że mniej znaczy więcej. To powinna być główna zasada, jaka towarzyszy nam podczas projektowania ulotek dla firmy. Wybieramy logo i zwroty, które definiują nasz biznes. Starajmy się, aby ulotka zawierała mniej tekstu, a więcej informacji. Unikamy długich, nudnych fraz. Zamiast tego stosujmy chwytliwe słowa w nagłówkach. Nie przedłużajmy, bo nikt nie będzie szukał najistotniejszych informacji w natłoku słów.

Zachowanie umiaru

Ten punkt wiąże się z poprzednim. Wiadome jest, że każdy chce przekazać jak najwięcej pozytywnych informacji o swojej firmie. Trzeba jednak pamiętać, że ludzie nie lubią ścian tekstu. Ulotka musi być przeczytana w mgnieniu oka. Nie przesadzajmy z nadmiarem informacji. Warto wyobrazić sobie, że każdy element, który decydujemy się umieścić na ulotce, potrzebuje trochę miejsca dla siebie. Jeśli stosujemy się do tej zasady, układajmy projekt do momentu, aż uzyskamy wystarczającą ilość miejsca dla każdego elementu.

Zmienianie koloru i stylu

Font pełni bardzo istotną rolę w całym projekcie ulotki. Odpowiednio dobrana czcionka może pomóc w przekazaniu najważniejszej informacji czy zaznaczeniu części tekstu. Ważne jest jednak, aby korzystać jedynie z profesjonalnych fontów. Nie przesadzajmy z wieloma kolorami. Zamiast wykorzystywać rozmaite kroje pisma, wybierajmy jeden i bawmy się pogrubieniem, kursywą czy kolorem. Jeśli jednak z jakiegoś powodu stwierdzimy, że projekt jest zbyt prosty, możemy zdecydować się na ulotki z hot stampingiem, które cieszą się ogromną popularnością.

Zdjęcia wysokiej jakości

Kluczowy będzie także wybór wysokiej jakości zdjęć. Unikamy sytuacji, w których mogą ukazać się piksele – to bardzo ważne wtedy, gdy powiększamy obrazki. Korzystajmy z darmowych stocków oferujących zdjęcia o wysokiej rozdzielczości.