Zalety ulotek reklamowych

 In Blog

Praktycznie każdy z nas widzi na ulicach osoby rozdające ulotki reklamowe. Niestety, często zdarza się tak, że po krótkiej chwili lądują one w koszu na śmieci. Mimo tego, popularność ulotek nie słabnie, a na tę formę reklamy decyduje się wiele przedsiębiorstw – w szczególności firm handlowo-usługowych, które działają lokalnie. I słusznie. Ulotki reklamowe mogą przynieść naprawdę świetne efekty, pod warunkiem, że są odpowiednio zaprojektowane.

Dla kogo odpowiednie są ulotki reklamowe?

Zanim zdecydujemy się na reklamowanie usług czy produktów firmy za pomocą ulotek reklamowych, warto odpowiedzieć sobie na kilka pytań. Przede wszystkim ważne jest zastanowienie się, czy ulotki będą odpowiednią formą reklamy dla naszych potencjalnych klientów.

Największe pole do popisu mają oczywiście firmy, które działają lokalnie. Ulotki reklamowe w przypadku firm działających na terenie całej Polski będą miały sens wyłącznie wtedy, gdy zależy nam na pozyskaniu klientów z danego regionu. Określenie grupy docelowej jest także ważne na etapie projektowania. Od tego będzie zależał dobór kolorystyki, zdjęć, ilustracji itd.

Zalety ulotek reklamowych

Ulotki reklamowe mają bez wątpienia wiele zalet. Do najważniejszych można zaliczyć:

  • druk kolorowych ulotek jest stosunkowo tani. Jeśli odpowiednio zaprojektujemy ulotki reklamowe, nasz przekaz będzie zrozumiały i krótki, niskim kosztem możemy dotrzeć do naprawdę sporej grupy potencjalnych klientów;
  • szybki dostęp do bardzo dużych nakładów. Warto skorzystać z oferty firm działających online;
  • dotarcie do szerokiej grupy potencjalnych klientów, którzy mieszkają na danym obszarze.

Ulotki reklamowe nie są – niestety – rozwiązaniem pozbawionym wad, jednak problemy nie stanowią dużej przeszkody. Jedynym minusem może być duża konkurencja. Ma to jednak miejsce w przypadku dużych miast, gdzie ulotki reklamowe mogą zginąć w gąszczu innych materiałów.

Problematyczne może być także sprawdzenie skuteczności ulotek. W tym celu warto skorzystać z dobrej praktyki, np. umieszczenie na ulotce kodu rabatowego, który klient może wykorzystać w przypadku zakupu produktów/usług online. Dzięki temu wiemy, ile osób faktycznie skorzystało z ulotek reklamowych.

Z pewnością nie warto skreślać tego sposobu na promocję. Druk ulotek nie jest drogi, dlatego dobrym wyborem będzie przetestowanie tego sposobu, promując specjalną ofertę, np. z okazji jakiejś uroczystości. Umieszczając rabat na ulotce, dowiemy się, do ilu osób udało nam się dotrzeć i czy kampania przyniosła sukces.