Jak zrobić ulotkę

 In Blog

Ulotki reklamowe mogą być doskonałym nośnikiem reklamy, pod warunkiem, jeśli są odpowiednio przygotowane. Projekt ulotki musi przyciągać wzrok, a jednocześnie sprawiać, że komunikat zostanie w pamięci odbiorcy. Wbrew pozorom, wcale nie jest to takie proste. Wciąż powstają ulotki, które odbiorcy po prostu wyrzucają do kosza. Dobrym sposobem jest skorzystanie z usług specjalisty. Drukarnia internetowa będzie strzałem w dziesiątkę. Doświadczenie profesjonalistów sprawia, że doskonale zdają sobie sprawę z tego, jak mają wyglądać ulotka, wizytówki, plakaty, kalendarz, aby były atrakcyjne i sprawiały, że marka będzie dobrze się kojarzyć. Jak zrobić ulotkę reklamową czy wizytówki online? Wyjaśniamy.

Jak zrobić ulotkę reklamową

Ulotka jest najpopularniejszą formą reklamy dla małej czy lokalnej firmy. Wielu przedsiębiorców utożsamia marketing właśnie z ulotką. Oczywiście pojawią się przeciwnicy, którzy będą twierdzić, że ulotki nie przynoszą efektów. Dotyczy to tylko źle zaprojektowanych ulotek. Jeśli nie zapomnimy o najważniejszych elementach, z pewnością ulotki przyniosą oczekiwany rezultat. O czym nie można zapomnieć?

  • chwytliwe hasło – chwytliwe hasło, które sprawi, że odbiorca zacznie szukać dalej i więcej to klucz do sukcesu. Oczywiście na ulotce powinny znaleźć się także wypisane usługi, telefon, dokładny adres oraz nazwa firmy. Same te dane nie wystarczą jednak, aby ulotka wyróżniała się skutecznością. Klient musi wiedzieć, dlaczego powinien skorzystać właśnie z tej oferty. Dobrą praktyką jest umieszczenie na ulotce zniżki na usługę,
  • podkreślenie korzyści – aby zwiększyć skuteczność ulotki, należy wyraźnie ukazać natychmiastową korzyść. Dzięki temu klient zachowa ulotkę. Może to być wspomniany wcześniej rabat lub praktyczna porada, którą można wcielić w życie. To sprawi, że klient – zanim zdecyduje się wyrzucić ulotkę – zawaha się i ostatecznie schowa ją do kieszeni,
  • termin ważności oraz wezwanie do działania – warto podkreślić, że oferta jest limitowana i najlepiej skorzystać z niej już teraz. Dodajemy także CTA, czyli Call To Action, np. zadzwoń, zamów, odwiedź nasz salon.

Jak zrobić ulotkę wyborczą

Ulotki wyborcze powinny prezentować się nienagannie, dlatego najlepiej zlecić ich wykonanie profesjonalnej drukarni. Na ulotce powinny znaleźć się takie elementy jak:

  • wyeksponowane imię i nazwisko kandydata,
  • numer listy i pozycja kandydata na liście,
  • logo ugrupowania politycznego – nie jest konieczne, jednak często wykorzystywane, można także zdecydować się na projektowanie logo,
  • hasła wyborcze, postulaty kandydata,
  • dane kontaktowe – najczęściej adres profilu w mediach społecznościowych.

Jak zrobić ulotkę turystyczną

Ulotka turystyczna powinna zawierać opis najciekawszych atrakcji w danym regionie czy miejscowości. Oczywiście powinniśmy dodatkowo umieścić zdjęcia wymienianych atrakcji. Turystyczne ulotki mają za zadanie zachęcić odbiorcę do odwiedzenia danego miasta, regionu, miejscowości. Podkreślamy wszelkie atuty opisywanych obiektów, wymieniamy najważniejsze cechy oraz informujemy, gdzie można zasięgnąć większej liczby informacji. Tego typu ulotki powinny być atrakcyjne wizualnie.

Jak zrobić ulotkę za darmo

Ulotek lepiej nie wykonywać na własną rękę. Najlepszym wyborem będzie zlecenie pracy profesjonalistom, którzy doskonale wiedzą, jak stworzyć ulotki przyciągające uwagę. W dzisiejszych czasach odbiorcy narażeni są na tyle bodźców, że musimy wyróżnić się z tłumu, aby do nich dotrzeć. Profesjonalna drukarnia internetowa bez wątpienia to umożliwi.

Jak zrobić ciekawą ulotkę

By zrobić ciekawą ulotkę, należy nie tylko zadbać o atrakcyjne grafiki, ale także ciekawe, chwytliwe teksty. Eksponujemy główne hasło, podkreślamy korzyści. Klient musi wiedzieć, że oferta jest dla niego opłacalna i dlatego warto z niej skorzystać. Kluczową rolę odgrywa także papier. Profesjonalna drukarnia z pewnością zadba o to, aby był wysokiej jakości. Dzięki temu odpowiednia kolorystyka zostanie zachowana, a sama ulotka będzie prezentować się atrakcyjnie.

 

Polecane na blogu: