Jak roznosić ulotki

 In Blog

Ulotki bez wątpienia nadal są powszechną formą reklamy. By przyniosły oczekiwany rezultat, należy nie tylko zadbać o to, by były atrakcyjne wizualnie, ale także o to, by odpowiednio je roznosić. Jak to zrobić?

Jak roznosić ulotki po blokach

Ulotki, jeżeli jest to dozwolone, można zostawiać w skrzynkach na listy. W nowoczesnych blokach istnieją przeznaczone do tego celu miejsca, np. koszyki czy osobne skrzynki dla wszystkich mieszkańców. Dzięki temu sięgają po nie osoby, które są zainteresowane daną ofertą. Raczej nikt nie przepada za tym, że jego skrzynka pęka w szwach od nadmiaru reklam. Pewnie odbiorca nawet ich nie przeglądnie, a od razu wyrzuci do kosza. Zostawiajmy ulotki jedynie tam, gdzie jest to dozwolone. Nikogo nie będą irytować, przez co wzrośnie skuteczność reklamy. Przeważnie otrzymuje się także wytyczne co do tego, gdzie mamy rozdawać dane ulotki. Umieszczajmy je jedynie tam, gdzie istnieje spora szansa, że ktoś skorzysta z oferty, np. w blokach, które znajdują się niedaleko danej firmy.

Jak szybko roznosić ulotki

Nie liczba ulotek będzie najważniejsza, a skuteczność operacji, czyli pozyskanie klientów. Nawet niewielka liczba rozdanych ulotek w dobrze dobranej grupie potencjalnych klientów przyniesie wielokrotnie lepsze rezultaty niż ulotki rozdane w tysiącach egzemplarzy w przypadkowym tłumie. Oszczędzimy czas i pieniądze.

Jak zacząć roznosić ulotki

Przede wszystkim warto określić obszar działania. Jeśli dopiero zamierzamy stworzyć ulotki, trzeba pamiętać, by wyglądały one oryginalnie. Dzięki temu ludzie wezmą je i będą chcieli pokazać swoim znajomym. Mogą to być ulotki dwustronne, które wyglądają jak milion dolarów. Papier w tym przypadku powinien przypominać papier banknotów. Ważne, by ulotki były ciekawe, wyróżniające się. Klient zechce je zachować, wzrasta także szansa na to, że skorzysta z oferty.

Jak skutecznie roznosić ulotki

Aby skutecznie roznosić ulotki i sprawić, by nie lądowały one od razu w koszu, należy wybrać takie miejsce, które znajduje się daleko od koszy na śmieci. W drodze do oddalonego kosza, większość ludzi przeczyta treść ulotki, a na tym nam zależy. Inni ulotkę schowają do kosza i przeczytają ją w późniejszym terminie. Wybór odpowiedniej lokalizacji to już połowa sukcesu.

Jak efektywnie roznosić ulotki

Najlepszym wyborem jest rozdawanie ulotek w miejscach, w których przebywają nasi potencjalni klienci. Skuteczność rozdawania ulotek znacznie wzrośnie. Przykładowo, jeśli firma zajmuje się usługami budowlanymi, to rozdajemy ulotki pod składami budowlanymi lub hipermarketami budowlanymi. Dobrą praktyką jest także rozdawanie ulotek przy firmie. Jeśli dołączymy do nich zniżkę, wielu klientów od razu skorzysta z oferty.

Jak można roznosić ulotki

Ulotka powinna wręcz „krzyczeć” do klienta zachęcającym, dużym nagłówkiem, który jednocześnie obiecuje korzyści, jakie niesie za sobą skorzystanie z oferty. Koniecznie umieśćmy dane kontaktowe oraz wezwanie do działania, np. zobacz, sprawdź, zadzwoń.

Jak roznosić ulotki wyborcze

To, jak roznosić ulotki wyborcze, reguluje kodeks wyborczy. Najlepiej, jeśli dany kandydat sam roznosi ulotki. Jest wtedy postrzegany jako bardziej otwarty na społeczeństwo. Osoby mogą zadawać dodatkowe pytania, dowiadywać się więcej. Chcąc roznosić ulotki wyborcze, koniecznie trzeba przeczytać wytyczne wskazane w:

  • art. 495 § 2 pkt. 1) ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. Kodeks Wyborczy (Dz.U. Nr 21, poz. 112 ze zm.),
  • art. 23 ustawy z dnia 20 maja 1971 r. (Dz.U. Nr 12, poz. 114 ze zm.),
  • rozporządzenie ministra transportu i gospodarki morskiej w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać drogi publiczne i ich usytuowanie z dnia 2 marca 1999 r. (Dz.U. Nr 43, poz. 430).

Ulotki wyborcze powinny być przede wszystkim estetyczne, wysokiej jakości. Muszą zawierać imię i nazwisko kandydata, jego postulaty, ewentualnie logo partii, z którą się identyfikują. Należy również umieścić numer na liście wyborczej danego kandydata. Coraz bardziej powszechne staje się umieszczanie adresów mediów społecznościowych.

Dowiedz się o czym powinieneś wiedzieć podejmując się pracy w roznoszeniu ulotek. Masz wątpliwości, czy praca przy roznoszeniu ulotek jest legalna? Przeczytaj nasz wpis pt:”Czy roznoszenie ulotek jest legalne?

Przeczytaj również: Ile można zarobić na roznoszeniu ulotek?

 

Sprawdź również ofertę:

Polecane wpisy na blogu: